KS PROGRES WARSZEWO ZADEBIUTOWAŁ PODCZAS HUTNIK CUP!

KS PROGRES WARSZEWO ZADEBIUTOWAŁ PODCZAS HUTNIK CUP!

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem debiutów. Chłopcy z rocznika 2014/2015 po dwóch miesiącach treningów zagrali swój pierwszy piłkarski turniej. Na zaproszenie Hutnika Szczecin oprócz naszych dwóch zespołów udział wzięły również drużyny Pogoni, Arkonii, Hutnika, Wołczkowa Bezrzecze oraz Sztormu. Od początku można było zaobserwować wielką radość i ochotę do gry wszystkich uczestników. Nie zabrakło fantastycznych akcji, wielu goli i zachowań fair play, a to wszystko bez końcowej klasyfikacji oraz „wynikomannii”, dzięki której dzieci miały stworzone odpowiednie środowisko, by cieszyć się grą. Nasi zawodnicy doświadczając pierwszej piłkarskiej rywalizacji nie mogą doczekać się kolejnych turniejów z ich udziałem.

🎤Poprosiliśmy trenerów Michała Grochulskiego i Zlatko Gogarowskiego o krótki komentarz odnośnie turnieju oraz treningów tego rocznika:

🗣MG: Jesteśmy zbudowani postawą naszych małych zawodników. Zostawili na boisku całe serce, może też dlatego, że mamy je w herbie naszego klubu😉. Jeśli chodzi o założenia szkoleniowe naszej akademii to opierają się one głównie na dawaniu swobody w podejmowaniu boiskowych decyzji i uczenia się na błędach, jednak bez presji ze strony trenerów czy rodziców. Im również należą się podziękowania za wzorową postawę, ale również za zaufanie, którym nas obdarzyli. Jesteśmy przekonani, że współpraca na linii trenerzy-rodzice, przyniesie założony przez nas pozytywny rezultat w postaci świadomych zawodników oraz przede wszystkim, na wychowaniu wspaniałych ludzi.

🗣ZG: Wszyscy jesteśmy mocno podekscytowani tym, że chłopcy mogli w końcu poczuć smak rywalizacji w prawdziwym turnieju. Jeszcze nie tak dawno wraz z trenerem Michałem ustalaliśmy koncepcję otwarcia warszewskiego klubu, a tu nagle możemy cieszyć się szczęściem naszych podopiecznych, którzy uczęszczają na treningi KS Progres Warszewo, a dziś również biorąc udział w turnieju. Na pewno to nie koniec naszej lokalnej piłkarskiej aktywności. Ze swojej strony gratuluję wszystkim młodym zawodnikom występu oraz dziękuję rodzicom za wsparcie podczas turnieju.

💚🖤